Trixie pochází z Moravy, konkrétně z města Dukovany, kde se 30.8.2007 narodila mamince jorkšírce a tatínkovi maltézáčkovi.

Když trošku povyrostla, měla si pro ni přijet nová rodina. Ta si to ale na poslední chvíli rozmyslela a Trixie zůstala sama. Paní, které patřila její maminka, podala na internet inzerát, že prodá poslední malinkatou fenečku křížence jorkšíra s maltézáčkem. Jak jsem inzerát uviděla, zatoužila jsem po ní a začalo chvilkové a hlavně vítězné přemlouvání páníčka. Hned druhý den 2.11.2007 jsme se pro ni z velké dálky rozjeli a Trixie se tak stala tím nejkrásnějším předčasným dárkem k Vánocům.

Teď už je z ní velká psí slečna a je tím nejmilovanějším zvířátkem na světě. Doprovází nás do práce, na návštěvy kamarádů a kamarádek, jezdíme na výlety třeba do ZOO, nebo jdeme jen na procházku do lesa, v zimě řádíme ve sněhu a v létě se chodíme koupat.

Často o ní říkám, že je koza bláznivá, chytí jí rapl a začne nekontrolovatelně lítat po bytě. Hry na honěnou má moc ráda, hlavně s kamarádkami kočkou Můrou a fenkou Kessie. Když ale potká venku nové kamarády, nedělá jí problém seznámit se a pak řádí i s nimi. Jen nesmí mít větší tlapiny než je ona sama, to se pak nekamarádí. Několikrát jí v zápalu hry přimáčkli k zemi a od té doby je vůči cizím větším pejskům nedůvěřivá.

Radost z běhání jsme podpořili sportem Agility, kterému se věnujeme od jara 2009.

 

Kromě základní poslušnosti, bezpečnostních povelů, či povelů usnadňujících komunikaci, cvičíme s Trixinkou i triky pro radost:

Sedni, Lehni, Zůstaň, Čekej, Ke mně, Volno, K noze, Nesmíš, Fuj, Přines, Aport, Dej, Silnice

Pac, Čau, Kotrmelec, Taneček, Pusinku, Krok, Vyskoč, Kuk, Plazíme se, Ukaž bříško, Zamávej, Stydí, Schovat, Štěkej, Přikryj se, Stojka